Udtalelser

Læs her hvad andre har sagt om mig

“Jeg har haft Bjørn Johansen ansat som marketingmedarbejder i mit firma Bartell + co. Bjørn har løst en lang række opgaver for os, særligt vil jeg gerne lægge vægt på følgende: Udvikling, implementering og drift af vores nuværende hjemmeside. Bjørn har skabt et overskueligt site (i WordPress) og oplært sine kolleger i vedligeholdelse og opdatering, så vi ikke er afhængige af ekstern konsulentbistand.

Bjørn har ligeledes skrevet en del af tekstmaterialet på hjemmesiden. Implementering af MailChimp i forbindelse af udsendelse af nyhedsbreve. Sparring og input omkring sociale medier til branding og markedsføring. Klargjort og sørget for overflytning af hosting til TDC Hosting. Klargøring af IT til nye medarbejdere.

Bjørn har altid løst sine arbejdsopgaver med omhu og indsigt og stor viden om de relaterede områder. Som person og kollega er Bjørn utrolig behagelig at arbejde sammen med. Han hjælper altid, hvor han kan og deler gerne ud af sin brede viden. Jeg giver Bjørn mine allerbedste anbefalinger og ønsker det bedste fremover. Jeg står gerne til rådighed for en uddybende reference.”

Lise Bartels Christensen, Adm. direktør Bartell + co

——————-

“Det er altid hyggeligt at dele kontor med Bjørn. Han arbejder struktureret, effektivt og er altid klar med en sjov kommentar. Bjørn suger hurtig ny viden til sig, og er ikke bleg for at hoppe ud i nye projekter. Du kan altid sparre med Bjørn hvor du er sikker på at få et sagligt indspark til hvordan du kan gribe udfordringen an.”

Nanna Kokholm-Erichsen, Koordinator og underviser, Bartell + Co

——————-

“Jeg har haft fornøjelsen at arbejde sammen med Bjørn i de 4 uger, hvor han har været i erhvervspraktik hos Salix. Bjørn er en meget social og kommunikativt stærk person. Han falder nemt ind i arbejdsrutinerne, og er meget fleksibel med hensyn til arbejdsopgaverne. Bjørn kommer gerne med input til viral markedsføring, og tager gerne initiativ til nye opgaver. Kommer Bjørn i det rette job, vil han blive en værdsat medarbejder.”

Pia Haubro, Personalekonsulent, Salix

———————–

“Bjørn Johansen var et meget højt respekteret medlem af vores team og har hele tiden været utroligt målrettet og højt engageret i sit arbejde inden for marketing og salgssupport. I sin periode som marketingansvarlig i Pitney Bowes Danmark har han selvstændigt arbejdet på at få projekter inden for  marketing, salgssupport og CRM kørt igennem til tiden og hele tiden på en meget professionel måde. Desuden har Bjørn altid vist stor velvilje med henblik på at afhjælpe arbejdspres i firmaets øvrige afdelinger.

Bjørn arbejder selvstændigt og evner at få tingene fra hånden.

På grund af strategiske omstændigheder, besluttede vi at afvikle vores danske markedsafdeling for at flytte den til Norge.

Vi vil gerne ønske Bjørn Johansen alt held og lykke i fremtiden og kan kun give ham vores varmeste anbefalinger. Vi er overbeviste om, at fremtidige firmaer, der ansætter Bjørn Johansen, får en meget motiveret, målrettet og engageret medarbejder.”

Henrik Brandt, salgschef, Pitney Bowes Danmark A/S

———————–

Skal jeg være din nye marketingmedarbejder?

Nu har du læst lidt om, hvad tidligere kolleger og chefer har sagt om mig.

Hvis du overvejer, om jeg måske passer godt ind i din marketingafdeling, så kontakt mig. Ring til mig på 42 17 96 42 eller brug kontaktformularen herunder. Jeg glæder mig til at høre fra dig.

Hvad er syv plus to? skriv med små bogstaver

Skriv et svar